Новини
03 Березня, 2020 р., 13:32
«Мета проведення робіт: проведення земельних торгів з продажу права оренди земельної ділянки комунальної власності сільськогосподарського призначення, що розташовані за межами населених пунктів Званівської сільської ради для ведення товарного сільськогосподарського виробництва .
02 Березня, 2020 р., 10:37
1 березня 2020року у селі Переїзне святкували Масляну. Творчі колективи Званівського сільського будинку культури завітали на свято з концертом. Були танці,співи ,конкурси ,смаколики та як завжди фінал - спалювання опудала !
28 Лютого, 2020 р., 15:54
5 березня 2020 року о 10.00 год в приміщенні Званівського будинку культури відбудеться інформаційна зустріч щодо напрямів державної та регіональної підтримки в агропромисловому комплексі та умов участі в конкурсі грантів серед малих сільгоспвиробників Донецької області, що буде впроваджувати ФАО у 2020 році.
27 Лютого, 2020 р., 15:23
Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) є порушенням трудового законодавства.
27 Лютого, 2020 р., 12:55
Актуальність проблеми масової загибелі бджіл впродовж останніх років стрімко зростає. Збільшення посівних площ ріпаку, соняшнику, гірчиці призвело до частішого застосування інсектицидів в посівах. В умовах широкого застосування хімічних препаратів у сільському господарстві все гострішою стає проблема для пасічників з охорони і захисту бджіл від отруєнь пестицидами, або хімічного токсикозу. Хімічний токсикоз – не інфекційна хвороба, що викликається отруєнням бджіл пестицидами. При цьому пестициди, якими обробляють поля проти шкідників, не вбивають бджіл, а роблять їх менш стійкими до несприятливих факторів навколишнього середовища. Загибель бджіл виникає через неконтрольоване застосування пестицидів, через неякісні контрафактні та фальсифіковані пестициди і агрохімікати. Використання засобів захисту рослин в Україні регламентовано Законами України “Про пестициди і агрохімікати” та “Про захист рослин”. Усі пестициди, що реалізовуються в Україні згідно з чинним законодавством, проходять обов’язкову державну реєстрацію, в ході якої їх перевіряють на відповідність загальноприйнятим санітарно-гігієнічним нормам і встановленим рівням екологічної безпеки та включені до «Переліку пестицидів і агрохімікатів» та доповнення до нього.
Найчастіше причиною масової загибелі бджіл є хвороби, зокрема, гнилець, варроатоз, септицемія тощо, а також неналежний догляд за бджолосім’ями в зимовий період.
Однією з найпоширеніших причин загибелі бджіл по всьому світу є паразитична хвороба варроатоз. На жаль, кліщ Varroa широко розповсюджений і в Україні. При цьому мало хто з вітчизняних бджолярів знає, що якщо бджолу не лікувати від цього паразиту, то пасіка повністю вимирає за сезон, максимум за два, а списують все на пестициди.
Клінічні ознаки отруєння бджіл різними видами хімічних засобів захисту рослин проявляються майже однаково. Бджоли стають озлобленими, малорухомими, зриваються з сотів, повзають по дну вулика, на прилітній дошці і по землі навколо вуликів. Якщо швидкодіючі інсектициди надходять в організм бджоли з нектаром, то загибель бджіл настає швидко. У таких випадках отруєні бджоли навіть не встигають повернутися у вулик і гинуть в місцях збору нектару або на шляху до пасіки. Хвороба протікає короткочасно і не завдає великої шкоди бджолам пасіки. Масове вимирання бджіл найсильніше виражене в сильних сім'ях, оскільки бджоли з таких сімей активніше працюють на квітах рослин і більше контактують з пестицидами. Якщо бджоли принесли в вулик невелику кількість отруєного пилку, то процес вимирання бджіл розтягується іноді на все літо.