Званівська сільська територіальна громада

Донецька область, Бахмутський район

Прийомна сім'я. Дитячий будинок сімейного типу

Прийомна сім’я - це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання. Ті, хто взяли дітей у прийомну сім’ю, є прийомними батьками, а влаштовані в сім’ю діти -прийомними дітьми.

    Дитячий будинок сімейного типу - окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей. 

    У прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу влаштовуються діти до досягнення ними повноліття (18 років), а у разі продовження навчання - до 23 років або до закінчення ними відповідного навчального закладу. За прийомними дітьми, дітьми - вихованцями зберігається статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Це передбачає збереження за дитиною раніше призначених аліментів, пенсій та інших державних виплат. 

    Прийомними батьками, батьками - вихователями може стати як подружжя, так і особа, що не перебуває в шлюбі, працездатного віку.Середньомісячний сукупний дохід на кожного члена Вашої сім'ї, обчислений за останні шість календарних місяців, не може бути менший ніж рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум), встановленого законодавством. Існують також обмеження для кандидатів у за віком. Влаштування дітей у сім’ю проводиться з урахуванням віку батьків та дітей, щоб на час досягнення обома батьками пенсійного віку всі діти досягли повноліття. У разі досягнення пенсійного віку одним з прийомних батьків часперебування дітей визначається за віком молодшого з батьків.

   Також на заваді створенню прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу можуть стати вади фізичного чи психічного здоров’я потенційних прийомних батьків, батьків - вихователів та членів їх сім’ї, якщо вони проживають на спільній житловій площі .

   Підбір дітей, допомогу в налагодженні контактів з дітьми, надає служба у справах дітей. Документи на влаштування дитини у сім’ю безпосередньо готуються службою у справах дітей. Розпорядження про створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу та передачу дітей на виховання та спільне проживання приймається райдержадміністрацією на підставі заяви осіб або особи, які виявили бажання створити прийомну сім’ю чи дитячий будинок, з урахуванням результатів навчання, подання відповідного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді і висновку служби у справах дітей.             

  Прийомні батьки, батьки - вихователі є законними представниками дітей на підприємствах, в установах та організаціях без спеціальних на те повноважень. Вони несуть персональну відповідальність за життя, здоров’я, фізичний і психічний розвиток прийомних дітей.

   Держава надає постійну соціальну підтримку прийомним сім’ям, дитячим  будинкам сімейного типу.

   Контроль за умовами утримання дітей в прийомній сім’ї, дитячому будинку сімейного типу  здійснює служба у справах дітей.   

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь