Історія ОТГ

Початок літа 1951 року. На станції Яма (нині Сіверськ) зупинився ешелон, який привіз перших переселенців з села Лісковате. Для них вже будувалося житло, але ще не було готове до заселення. Місцеві  жителі прийняли в свої родини примусово переселених людей, як рідних, ділилися з ними всім, що мали.

Багато років минуло. За цей час переплелися традиції, поріднилися люди, стали спільними проблеми сіл .Саме згуртованість і наполегливість місцевих жителів допомогли створити свою об'єднану територіальну громаду. Згідно з перспективним планом, затвердженого Донецькою обласною державною адміністрацією, передбачалося включення населених пунктів: Званівка, Переїзне, Кузьминівка, Верхньокам'янське, Новоселівка, Івано-Дар'ївка до Сіверської ОТГ.  Жителі майбутньої Званівської громади не залишали ідеї створення власної громади. В процесі її створення пройшли довгий та складний шлях.

24 березня 2017 року Званівська громада отримала позитивний висновок від Донецької обласної державної адміністрації про відповідність проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад Конституції та законам України.

Перші вибори в Званівській сільській ОТГ відбулися 29 жовтня 2017 року. На дільниці прийшло 70% виборців. В місцеву раду обрали 14 депутатів. Головою Званівської сільської об’єднаної територіальної громади став Олександр Олександрович Білицький.

Званівська сільська об'єднана територіальна громада включає 6 населених пунктів: Званівка, Кузьминівка, Переїзне, Верхньокам'янське, Івано-Дар'ївка і Новоселівка.

Громада має населення трохи більше 3-х тисяч чоловік, але досить велику територію - 11,5 тисяч гектарів родючих земель. На території громади функціонують 1 дошкільний навчально-виховний заклад, 3 загальноосвітніх школи, 1 заклад культури, 1 бібліотека, 2 фельдшерських пункти та 1 амбулаторія сімейної медицини. В межах громади  функціонують комунальне та сільськогосподарські підприємства.