Новини
25 Липня, 2018 р., 10:13
Щодо спалювання стерні, соломи та сухої рослинності.
Протягом липня-серпня проводиться збір урожаю зернових культур, тому необхідно звернути особливу увагу, завчасно попередити і не допустити спалювання на полях стерні та соломи після збирання врожаю.
Випалювання стерні може призвести до пожежі на сусідніх полях або в лісосмугах, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади.
При спалюванні стерні, соломи і поживних залишків згорає гумус найбільш родючого поверхневого шару, внаслідок чого знижується біологічна активність грунту. Разом з стернею вогонь знищує безцінну біосферу ланів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки, а на їх місце приходять патогенні мікроорганізми та бур`яни.
Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання післяжнивних залишків призводить до цілої низки небезпек. Якщо ведеться спалювання стерні на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Дим і вогонь є напівпровідником і за відповідних умов здатні стати причиною закорочення ліній електропередач, що несе за собою руйнівні наслідки для цілих населених пунктів. Дим від вогнищ, в туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. Окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини.
У 90% випадків причина виникнення лісових пожеж – людина, яка необережно поводиться із вогнем, не звертає уваги на необхідність суворого дотримання правил протипожежної безпеки. Також одним з небезпечних чинників, які можуть спричинити пожежу є дитячі пустощі з вогнем.
Пам’ятайте, що не можна випалювати стерню та інші рослинні рештки, розкладати багаття в лісі. Категорично заборонено звалювати та спалювати сміття у лісових насадженнях та заїжджати на територію лісового фонду на автомобілі. Крім того забороняється палити, кидати у лісі, на відкритих територіях, на узбіччях автодоріг непогашені сірники та недопалки. Давайте пам’ятати, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї!
Окремо звертаємось до громадян та керівників сільгосппідприємств та організацій, фермерів та власників приватних господарств з проханням не спалювати стерню! Дбайте про стан навколишнього середовища!
При виявленні пожежі – не в падайте в паніку, а негайно телефонуйте за номером «101».
11 Липня, 2018 р., 15:33
11 липня 2018 року на території Званівської сільської ОТГ збуло проведено навчальнй тур за тематикою: "Підприємницька діяльність в сільській місцевості".
28 Червня, 2018 р., 16:14
28 червня 2018 року в селі Переїзне святкували День села!!! Свято розпочалося з концерту, який підготували Званівська сільська рада та Званівський СБК. Під час концерту, голова Білицький О. О., привітав подарунками та вручив подяки активним людям села Переїзне! На святі була організована дитяча локація з Фіксиками, в якій прийняли участь більше двадцяти дітей. Після святкового концерту голова Білицький О. О. привітав грамотами та подарунками всю малечу. Свято закінчилосясвятковою дискотекою під живий звук! Велика вдячність фермерам та приватним підприємцям Гончаровій Людмилі Іванівні та Журавльовим Людмилі та Андрію за фінансову підтримку та допомогу в організації святкування Дня села Переїзне!!! Завдяки таким людям, як Ви, село Переїзне буде розвиватися та розквітати! Дякуємо Всім жителям Званівської ОТГ, хто прийшов та прийняв участь у святкуванні!
22 Червня, 2018 р., 09:21
Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.
18 Червня, 2018 р., 10:42
Виконавчим комітетом Званівської сільської ради оголошено конкурс на створення офіційної символіки Званівської сільської об’єднаної територіальної громади.
Метою конкурсу є визначення найкращих науково- обґрунтованих засад і варіантів художніх вирішень герба та прапора Званівської сільської об’єднаної територіальної громади для його остаточного затвердження сільською радою.
Конкурс проводиться в наступні етапи та строки:
1 етап – подача заявок на участь у конкурсі та конкурсних робіт до 10.08.2018 року;
2 етап – перевірка конкурсних робіт на відповідність заявленим вимогам та обрання із них кращих;
3 етап – громадське обговорення конкурсних робіт та голосування;
4 етап – підбиття підсумків громадського голосування ;
5 етап – затвердження Званівською сільською радою офіційної символіки територіальної громади;
6 етап - нагородження переможців 24.08.2018 р. .
У конкурсі безкоштовно можуть взяти участь як фізичні, так і юридичні особи.
Основними завданнями конкурсу, окрім розроблення та створення герба, прапора є збереження історичної та культурної спадщини сіл Званівської сільської об’єднаної територіальної громади, утвердження звичаїв і традицій народу, сприяння розвитку туризму, зокрема, поширення інформації про Званівську сільської об’єднаної територіальної громади як культурний, історичний та мальовничий куточок Донбасу.
Ескізи герба та прапора територіальної громади повинні бути виконані на аркуші паперу формату А4. Робота має бути виконана в кольорі. Допускаються різні техніки виконання, в тому числі і комп’ютерна графіка.
Ескіз герба повинен відображати характерні особливості громади, містити малюнки, або знаки, що здатні передати унікальність та ідентифікувати Званівьку сільську ОТГ серед інших громад.
На ескізі прапора має бути розміщений герб без щита або його елементи, інші символи. Співвідношення сторін прапора має становити 2:3.
Текст і музика гімну територіальної громади повинні відображати історичну і культурну спадщину, звичаї і традиції Званівської сільської ОТГ, прагнення його мешканців жити в незалежній Українській державі.
Конкурсні проекти з розробки прапору, гербу, гімну, логотипу та арт-об’єкту подаються до Званівської сільської ради за адресою: с. Званівка пр.-т Перемоги 1 .
На переможців конкурсу чекають подарунки!
31 Травня, 2018 р., 15:26
Захід проходитиме за підтримки Донецької обласної державної адміністрації, обласної військово-цивільної адміністрації, на території Нікольського району, на березі водосховища поблизу населених пунктів Назарівка та Новокраснівка, в межах охоронної зони Українського степового природнього заповідника "Кам'яні могили"
30 Травня, 2018 р., 09:17
Додаткову інформацію можна отримати за адресою: Бахмутський район, с.Званівка, пр. Перемоги,1