Піклуватися про ментальне здоров'я школярів — техніки самодопомоги для роботи в укритті
Піклуватися про ментальне здоров'я школярів — техніки самодопомоги для роботи в укритті
Піклуватися про ментальне здоров'я школярів — техніки самодопомоги для роботи в укритті
Техніки самодопомоги — це прості вправи, які допомагають опанувати стрес та позбутися емоційної напруги. Виконуючи ці вправи, ми звертаємо увагу на свої відчуття в тілі, дихання, думки та емоції.
Завантажуйте тут картинки із техніками самодопомоги, які можна роздрукувати та виконувати разом з учнями.
Тут дихальні техніки, вправи на заземлення, тілесні практики та техніки м’язової релаксації, вправи для зниження емоційної напруги тощо.
Виконуючи вправи з учнями, користуйтеся розробленими спеціально для цього рекомендаціями. У них також фахівці розповідають, як говорити про складні речі з дітьми та підлітками, як педагогу подбати про себе і залишатися в ресурсі.
Рекомендації створено за експертної підтримки Всеукраїнської програми ментального здоров’я — ініціативи першої леді України — та Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України у межах проєкту Фундації Олени Зеленської із відбудови та облаштування укриттів у школах та дитячих садках.
Джерело: https://howareu.com/.
З метою покращення психічного здоров’я працівників роботодавець запроваджує культуру піклування про психологічний добробут на робочому місці.
Ментальне здоров’я – це психологічний стан, при якому людина може реалізовувати свій потенціал, долати життєві стреси, продуктивно працювати та робити внесок у життя своєї громади. Турбота про ментальне здоров’я так само важлива, як і турбота про фізичний стан, а в період війни та післявоєнний час – це особливий фокус для жінок та чоловіків, що працюють.
Психосоціальна підтримка співробітників є пріоритетною частиною загальної політики безпеки і здоров’я на роботі, готовність роботодавця до її запровадження демонструє прагнення керівника створити психологічно здорове робоче середовище, яке сприятиме продуктивній роботі, особистісному зростанню, психічному і фізичному добробуту працівників.
Тепер будь-яке підприємство має можливість запровадити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці.
Система психосоціальної підтримки на робочому місці у роботодавців всіх форм власності та видів господарювання полягає у розробці політики, програми, плану заходів, внесення змін до колективного договору, правил внутрішнього трудового розпорядку тощо. Кожне підприємство на власний розсуд популяризує необхідність підтримки ментального здоров’я, запроваджуючи ті зміни, які є потрібними для працівників.
Для того, щоб психосоціальна підтримка була системною, відбувалася на постійній основі й мала профілактичний характер, потрібна відповідна система дій: політика і програма заходів у межах цієї політики. Системна турбота про ментальне здоров’я так само важлива, як і турбота про фізичний стан людини. Це може врятувати життя, запобігти травмуванню на роботі, зберегти кадровий потенціал, підвищити мотивацію і продуктивність і бути фактором додаткової привабливості для шукачів роботи та інвесторів. Окрім цього, запровадження програми психосоціальної підтримки підсилить значення та відкриє шлях до профілактики інших психосоціальних ризиків у сфері праці.
Розділ “Психосоціальна підтримка на роботі” порталу Державної служби України з питань праці https://pratsia.in.ua містить інформаційні поради щодо запровадження та розбудови психосоціальної підтримки.
У разі готовності підприємства до запровадження програми психосоціальної підтримки на робочому місці роботодавець може звернутися за консультацією та практичними порадами до Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці.