Званівська сільська територіальна громада

Донецька область, Бахмутський район

Піклуватися про ментальне здоров'я школярів — техніки самодопомоги для роботи в укритті

Дата: 18.10.2024 15:12
Кількість переглядів: 9

Фото без опису

Піклуватися про ментальне здоров'я школярів — техніки самодопомоги для роботи в укритті

Піклуватися про ментальне здоров'я школярів — техніки самодопомоги для роботи в укритті

Техніки самодопомоги — це прості вправи, які допомагають опанувати стрес та позбутися емоційної напруги. Виконуючи ці вправи, ми звертаємо увагу на свої відчуття в тілі, дихання, думки та емоції.

Завантажуйте тут картинки із техніками самодопомоги, які можна роздрукувати та виконувати разом з учнями.

Тут дихальні техніки, вправи на заземлення, тілесні практики та техніки м’язової релаксації, вправи для зниження емоційної напруги тощо.

Виконуючи вправи з учнями, користуйтеся розробленими спеціально для цього рекомендаціями. У них також фахівці розповідають, як говорити про складні речі з дітьми та підлітками, як педагогу подбати про себе і залишатися в ресурсі.

Рекомендації створено за експертної підтримки Всеукраїнської програми ментального здоров’я — ініціативи першої леді України — та Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України у межах проєкту Фундації Олени Зеленської із відбудови та облаштування укриттів у школах та дитячих садках.

Джерело: https://howareu.com/.

З метою покращення психічного здоров’я працівників роботодавець запроваджує культуру піклування про психологічний добробут на робочому місці.

Ментальне здоров’я – це психологічний стан, при якому людина може реалізовувати свій потенціал, долати життєві стреси, продуктивно працювати та робити внесок у життя своєї громади. Турбота про ментальне здоров’я так само важлива, як і турбота про фізичний стан, а в період війни та післявоєнний час – це особливий фокус для жінок та чоловіків, що працюють.

Психосоціальна підтримка співробітників є пріоритетною частиною загальної політики безпеки і здоров’я на роботі, готовність роботодавця до її запровадження демонструє прагнення керівника створити психологічно здорове робоче середовище, яке сприятиме продуктивній роботі, особистісному зростанню, психічному і фізичному добробуту працівників.

Тепер будь-яке підприємство має можливість запровадити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці.

Система психосоціальної підтримки на робочому місці у роботодавців всіх форм власності та видів господарювання полягає у розробці політики, програми, плану заходів, внесення змін до колективного договору, правил внутрішнього трудового розпорядку тощо. Кожне підприємство на власний розсуд популяризує необхідність підтримки ментального здоров’я, запроваджуючи ті зміни, які є потрібними для працівників.

Для того, щоб психосоціальна підтримка була системною, відбувалася на постійній основі й мала профілактичний характер, потрібна відповідна система дій: політика і програма заходів у межах цієї політики. Системна турбота про ментальне здоров’я так само важлива, як і турбота про фізичний стан людини. Це може врятувати життя, запобігти травмуванню на роботі, зберегти кадровий потенціал, підвищити мотивацію і продуктивність і бути фактором додаткової привабливості для шукачів роботи та інвесторів. Окрім цього, запровадження програми психосоціальної підтримки підсилить значення та відкриє шлях до профілактики інших психосоціальних ризиків у сфері праці.

Розділ “Психосоціальна підтримка на роботі” порталу Державної служби України з питань праці https://pratsia.in.ua містить інформаційні поради щодо запровадження та розбудови психосоціальної підтримки.

У разі готовності підприємства до запровадження програми психосоціальної підтримки на робочому місці роботодавець може звернутися за консультацією та практичними порадами до Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь