Незважаючи на виклики, які принесла війна, вона також відкрила нові можливості для розвитку гендерної рівності на українському ринку праці. Інвестуючи в розвиток жіночого потенціалу, компанії не тільки сприяють соціальним змінам, але й забезпечують с
Незважаючи на виклики, які принесла війна, вона також відкрила нові можливості для розвитку гендерної рівності на українському ринку праці. Інвестуючи в розвиток жіночого потенціалу, компанії не тільки сприяють соціальним змінам, але й забезпечують собі конкурентну перевагу в довгостроковій перспективі.
У жінок з’явилися нові можливості для професійного зростання, це також сприяло переосмисленню традиційних гендерних ролей. Попит на жіночу працю збільшився, і зараз жінки отримують доступ до нетипових для себе професій та сфер діяльності. Роботодавці розуміють, що вони не зможуть залишатися конкурентоспроможними без належної гнучкості, тому пропонують:
- нові вакансії;
- гібридні умови праці,
- навчання та всебічну підтримку.
Рекрутинг — це відправна точка для побудови гендерно збалансованої та ефективної команди. Саме на цьому етапі бізнеси закладають фундамент для інклюзивної культури або, навпаки, закріплюють гендерні стереотипи.
Від того, як організований процес пошуку та відбір кандидатів, залежить, які цінності та принципи будуть пріоритетними у колективі, а також які можливості матимуть працівники для професійного зростання та самореалізації.
Зробити процес наймання справедливим і ефективним допоможуть наші прості поради:
1. Створюйте гендерно нейтральні оголошення про вакансії. Уникайте стереотипів або виразів, що можуть викликати гендерні упередження або обмежувати коло кандидатів за статевою ознакою.
2. Уникайте гендерних стереотипів під час співбесід. Не ставне дискримінаційних і сексистських запитань, які стосуються сімейного стану, дітей або інших аспектів особистого життя.
3. Використовуйте гендерно нейтральні критерії відбору. Оцінюйте кандидатів на основі їхніх навичок, досвіду та кваліфікації, а не статі.
4. Сприяйте гендерній рівності у корпоративній культурі. Проводьте лекції, тренінги, впроваджуйте програми розвитку лідерства та створюйте безпечне середовище для всіх працівників.
5. Проводьте регулярний аналіз оплати праці. Переконайтеся, що жінки та чоловіки отримують рівну оплату за однакову роботу. Створіть прозору систему фінансових заохочень, яка ґрунтується на результатах роботи та інших обʼєктивних критеріях.
Змішані команди — це синергія талантів, що приводить до народження нових ідей, формування інноваційних рішень, а також створення атмосфери взаєморозуміння та співпраці.
В Європі жінки та чоловіки мають однакові можливості.
Завдяки гендерній рівності до 2050 року:
• з’явиться 10,5 млн нових робочих місць;
• 80% людей будуть працевлаштовані;
• ВВП на душу населення зросте на 10%. (за даними прогнозів Європейського інституту з питань гендерної рівності ЄІГР).
Тож варто пам’ятати, що співпраця на основі взаємної поваги та партнерства, незалежно від статі та гендеру, є запорукою успішного подолання більшості кадрових викликів.
Call-центр Донецького обласного центру зайнятості: 0-800-33-61-67.
#DOCZ #ДОЦЗ #роботамоязброя #економіка_другий_фронт #працюйпідтримуйЗСУ #роботазброяперемога