Приводимо стандарти медичної допомоги у відповідність до найкращих світових практик.Днями затвердили 6 клінічних протоколів за напрямом «Бойова травма».

Дата: 29.04.2024 16:53

Днями затвердили 6 клінічних протоколів за напрямом «Бойова травма».

Оновлені протоколи допоможуть знизити рівень захворюваності та смертності, а також підвищити виживаність усіх пацієнтів з травмами у воєнний і мирний час:

⓵ «Анестезія у пацієнтів із травмою»

⓶ «Гострий компартмент-синдром»

⓷ «Бойова торакальна травма»

⓸ «Бойові поранення: дебридмент та іригація»

⓹ «Висока двостороння ампутація»

⓺ «Судинна травма»

Це перекладені настанови Joint Trauma System, які опрацювали наші мультидисциплінарні команди за участі спеціалістів різних напрямків та бойових медиків.

JTS - центр досконалості Міністерства оборони США з питань бойової травми. Вони застосовують організований підхід до надання покращеної травматологічної допомоги на всіх етапах надання допомоги пацієнтам із травмами — бойовими й небойовими.

Наступні 7 протоколів з надання меддопомоги у разі бойових травм буде винесено міністерством для громадського обговорення найближчим часом.

Протягом 2024 планується оновити та затвердити ще 20 протоколів з клінічної практики Joint Trauma System. 💪

Над реалізацією перекладів клінічних протоколів працювала міжнародна організація «Global Medical Knowledge Alliance» (Global Medical Knowledge Alliance) – дякуємо! 🤝

ℹ︎ Наказ МОЗ України «Про затвердження нових клінічних протоколів за темою «Бойова травма» (https://bit.ly/4dt7kye) набув чинності від 25 квітня 2024 року № 714.