Якщо ви стали свідком насильства

Дата: 08.04.2024 15:08

Протягом тривалого часу домашнє насильство може залишатися непоміченим, оскільки фізичне насильство не завжди залишає видимі сліди. Часто кривдники завдають шкоду в тих місцях, які легко сховати під одягом.

🔹 Також це може супроводжуватися агресивною поведінкою, контролем, залякуванням, словесними образами та погрозами, які завдають шкоду емоційному стану і психічному здоров'ю.

👉 Таке насильство може бути спрямоване на дружину, чоловіка, дітей або інших родичів, таких як двоюрідні брати, сестри, бабусі, дідусі, наречені, особи, які спільно проживають однією сім’єю, опікунів чи прийомних батьків.

✅ Якщо ви стали свідком насильства – спробуйте втрутитися під будь-яким приводом, наприклад, запитати щось або попросити, щоб оцінити обставини. Однак, якщо ви хвилюєтесь за власну безпеку або ваші підозри щодо насильства підтвердились – телефонуйте до поліції за номером 102 та попросіть про приїзд патруля або спеціальної мобільної групи з протидії домашньому насильству.

❗ Крім того, якщо ви знаєте, що діти систематично стають свідками або постраждалими від домашнього насильства, зверніться до служби у справах дітей або Національну дитячу гарячу лінію.

#домашнєнасильство #протидіянасильству #діти