На водоймах області почалася весняно - літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.

Дата: 05.04.2024 12:08

🐟 Нерест – найважливіший період розвитку рибних популяцій від якого в подальшому залежить якість та кількість водних біоресурсів у водоймах.

1️⃣ квітня 2024 року на більшості рибогосподарських водних об’єктах України розпочинається щорічна весняно-літня заборона на вилов водних біоресурсів.

З метою забезпечення охорони водних біоресурсів під час нересту, здійснення спостережень за ходом нересту, відтворення та збереження рибних запасів, попередження та недопущення незаконного вилову риби у рибогосподарських водних об’єктах Донецької області та відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації, начальника обласної військової адміністрації від 01.04.2024 № 193/5-24 «Про охорону водних біоресурсів під час весняно–літньої нерестової заборони добування (вилову) водних біоресурсів у 2024 році на рибогосподарських водних об’єктах Донецької області» Управлінню Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Донецькій області, з урахуванням дії в Україні правового режиму воєнного стану (виходячи з реальної ситуації, що склалася на території Донецької області):

🔹 затвердити план заходів з підготовки та проведення весняно-літньої нерестової заборони добування (вилову) водних біоресурсів у 2024 році на рибогосподарських водних об’єктах Донецької області;

🔹 сформувати та затвердити перелік меж нерестовищ у період нересту водних біоресурсів у 2024 році на рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) та довести до відома населення шляхом його опублікування у місцевих засобах масової інформації або в інший можливий спосіб;

🔹 забезпечити проведення заходів з охорони рибних запасів Донецької області.

Наразі на водоймах області триває весняно-літня заборони на добування (вилов) водних біоресурсів у внутрішніх рибогосподарських водних об'єктах. Водойми знаходяться під постійним контролем рибоохоронців.

➡️ З текстом розпорядження можна ознайомитися за посиланням: