СБУ викрила колабрантку з Лиману, яка допомагала окупаційній міській владі

Дата: 11.03.2024 17:01

СБУ викрила колабрантку з Лиману, яка допомагала окупаційній міській владі

Співробітники Служби безпеки зібрали докази добровільної співпраці з ворогом ще однієї колаборантки з Лиману, яка під час окупації міста активно співпрацювала із загарбниками. Зловмисниця добровільно погодилась на посаду очільниці відділу «внутрішньої політики та взаємовідносин» окупаційної міської адміністрації.

За даними слідства, до захоплення Лиману зловмисниця вже керувала відділом. Але заради збереження посади зрадила присязі дежслужбовця й перейшла на бік ворога.

Співробітники спецслужби задокументували, що посадовиця активно співпрацювала з псевдоустановами та координувала взаємодію з окупаційними органами виконавчої влади, силовими структурами й комунальними організаціями. Здійснювала аналіз і прогнозування суспільних процесів у місті та допомагала загарбникам реалізовувати їхню політику.

Після деокупації населеного пункту зрадниця разом з російськими військами втекла на територію країни-агресорки.

У межах кримінального провадження слідчі СБУ кваліфікували дії фігурантки за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України та повідомили зловмисниці про підозру. Жінку оголошено в розшук.

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури триває досудове розслідування.

За інформацією ГУ СБУ у Донецькій та Луганській областях