Слова Тараса Шевченка підтримували майданівців у страшні дні протистояння, його образ і творчість наснажують митців на спротив і сьогодні.

Дата: 09.03.2024 08:25

“Борітеся – поборете!

Вам Бог помагає!”

210 років тому народився культовий український поет і художник, один із символів спротиву українців Тарас Шевченко.

Під час Революції Гідності та війни з російськими окупантами його творчість та образ надихають сучасних борців за свободу.

“Шевченко ніби йде у військо обороняти Україну. Раніше він боровся за країну своєю творчістю, а його зброєю було слово. На моєму плакаті його зброя проти російських загарбників стає матеріальною. У поєднанні силуету знайомого всім пам’ятника Шевченку із силуетом автомата народжуються новий сенс та образ борця. Червоний і чорний кольори як український культурний код, потужні та енергетичні, дають наснагу на боротьбу", – розповів автор плаката Mykola Honcharov.

Запрошуємо на виставку “(Не)замість зброї” до Галерея протестного мистецтва Музею Майдану, де можна побачити цю та інші роботи митця.

Більше про прояви Тараса Шевченка під час Революції Гідності читайте у матеріалі за першим коментарем під дописом.

#Шевченко #МиколаГончаров #Незамістьзброї #Тарас_Шевченко