Володимир Зеленський :"Сьогодні ми з Марком Рютте Mark Rutte підписали двосторонню безпекову угоду між Україною та Нідерландами."

Дата: 01.03.2024 17:09

Документ передбачає два мільярди євро військової допомоги від Нідерландів цього року, а також подальшу оборонну допомогу протягом наступних десяти років.

Угода також визначає пріоритети надання допомоги у сфері протиповітряної оборони, артилерії, морських та далекобійних засобів, з особливим акцентом на зміцненні Повітряних сил Збройних Сил України.

Угода формалізує принципову позицію Нідерландів щодо посилення санкцій проти Росії, примушення її до відшкодування збитків та притягнення агресора до відповідальності.

Згідно з документом, Нідерланди також підтримують майбутнє членство України в ЄС і НАТО.

Я вдячний Прем'єр-міністру Рютте за цю угоду, яка посилить захист України, зокрема міста Харкова, де ми сьогодні зустрілися."

____

Today, Mark Rutte and I signed a bilateral security agreement between Ukraine and the Netherlands.

The document includes €2 billion in military aid from the Netherlands this year, as well as further defense assistance over the next ten years.

It also prioritizes the provision of air defense, artillery, sea, and long-range capabilities, with a particular emphasis on strengthening Ukraine's air force.

The agreement formalizes the Netherlands' principled position on strengthening sanctions against Russia, making it compensate for damages, and holding the aggressor accountable.

According to the document, the Netherlands also supports Ukraine's future membership in the EU and NATO.

I am grateful to Prime Minister Rutte for this agreement, which will strengthen the protection of Ukraine, including the city of Kharkiv, where we met today.