Верховна Рада України 6 лютого 2024 року ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку зміни цільового призначення земельних ділянок для залучення інвестицій з метою швидкої відбудови України».

Дата: 18.02.2024 13:45

Згідно з цим законом, на час воєнного стану та протягом п'яти років після його закінчення встановлюється спрощений порядок зміни цільового призначення земельних ділянок на територіях поза населеними пунктами у випадку відсутності затвердженої містобудівної документації на місцевому рівні. Це спрямовано на залучення інвестицій та прискорену відбудову країни в умовах воєнного конфлікту та після нього.

❗ Спрощений порядок зміни цільового призначення ділянок діятиме для розміщення таких об’єктів:

🔹 промислові та складські будівлі;

🔹 нежитлові сільськогосподарські будівлі;

🔹 трубопроводи, лінії електронних комунікаційних мереж та електропередачі (крім магістральних нафтопроводів та газопроводів);

🔹 комплексні споруди промислових об’єктів (крім споруд підприємств, що пов’язані з переробкою ядерних матеріалів, обробкою (спалювання) побутових відходів, атомних електростанцій).

❗ Зміна цільового призначення земельних ділянок в таких випадках здійснюватиметься:

🔸 за рішенням власника земельної ділянки шляхом подання ним заяви про внесення відомостей про змінене цільове призначення земельної ділянки до Державного земельного кадастру;

🔸 без розроблення документації із землеустрою;

🔸 на підставі мотивованого висновку органу містобудування та архітектури про дотримання обмежень у використанні земель, який є особливим видом містобудівних умов та обмежень.

⚠️ Закон набуває чинності через три місяці з дня його опублікування.

▶️ Переглянути Закон у PDF: https://agro.dn.gov.ua/.../ZKU-pro-sproshhennya-zminy...