Дата: 15.02.2024 14:35

15 лютого 1919 р. Українська Національна Рада ухвалила закон про вживання української мови у державних установах.

Українського законодавства про мову бере свій початок від 24 березня 1918 р. Цього дня було прийнято Закон Центральної Ради про запровадження української мови у банківській і торгівельній сфері.

У січня 1919 р. Директорія видає закон про державну

українську мову в УНР та про обов'язкове вживання української мови у діловодстві Українською Академією Наук.

А 15 лютого 1919 р. Українська Національна Рада Західної Області Української Народної Республіки ухвалила Закон про вживання української мови у державних установах.

Разом з тим за національними меншинами закріплювалось право «уживати як усно, так і в письмі їх рідні мови в урядових зносинах з державними властями і урядами, публічними інститутами і державними підприємствами», їм гарантувалося право вільно користуватися рідною мовою, мати свої школи,

бібліотеки, видавати періодику, книги тощо. Державним органам відповідати рідною мовою тих громадян, що звертаються до них.