Дата: 08.02.2024 10:07

Додаток до Розпорядження від 05.02.2024 №13

Відповідно до проведеного з 27 грудня 2023 року по 25 січня 2024 року  консультації з громадськістю (громадського обговорення) щодо перейменування об’єктів топоніміки населених пунктів Званівської сільської територіальної громади Бахмутського району Донецької області інформуємо. Консультації з громадськістю (громадське обговорення) проводились відповідно до законів України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 № 989 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичними особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», Розпорядження начальника Званівської сільської військової адміністрації Бахмутського району Донецької області від 27.12.2023  № 174 «Про проведення консультації з громадськістю (громадського обговорення) щодо перейменування об’єктів топоніміки населених пунктів Званівської сільської територіальної громади Бахмутського району Донецької області».

За результатами консультації з громадськістю (громадського обговорення) вирішено змінити назви вулиць населених пунктів Званівської сільської територіальної громади:

Назва населеного пункту

Назва вулиць та інших об’єктів топоніміки, які перейменовується

Нова назва

вулиця Ліни Костенко

вулиця Корольова

вулиця Героя України Дмитра Коцюбайла

Додатково повідомляємо, що документи, котрі посвідчують право власності особи на нерухомість не втрачають свою чинність після зміни назви вулиці, на якій вони розташовані. Чинне законодавство не передбачає необхідності внесення змін до документів про право власності на нерухоме майно (свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу тощо) у випадку перейменування вулиці чи провулка. У разі потреби (необхідність купівлі-продажу чи дарування нерухомості) власник майна, щодо якого відбулися зміни, має право звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін. Тобто, якщо власник захоче подарувати, продати чи передати у спадок власну нерухомість, у документах, що будуть оформлюватись на нового власника, вже буде вказана нова назва вулиці чи провулку. Проте на вартості послуг нотаріуса це не позначиться, так як покупець та продавець платитимуть нотаріусові таку ж суму, як і в тих випадках, коли назва вулиці чи провулку не змінюється.

Наголошуємо, що не  потрібно змінювати місце реєстрації.

Оскільки зміна назви вулиці чи провулку не є зміною реєстрації місця проживання, обов`язку вносити подібні зміні законодавством не передбачено. Перереєстрацію місця проживання особи можна здійснити під час зміни прізвища чи заміни паспорта, тобто коли існує безпосередня потреба.

Відповідно до  розпорядження начальника Званівської сільської військової адміністрації від 05 лютого 2024 року № 13  «Про перейменування вулиць та інших об'єктів топоніміки та опрацювання меморіальних об'єктів на території Званівської сільської територіальної громади Бахмутського району Донецької області вносяться зміни до реєстру територіальної громади, із збереженням попередніх даних, із подальшим внесенням цієї інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку. Зазначені відомості за бажанням особи вносяться до відповідних документів, що містять відомості про місце проживання/перебування. Витрати при перейменуванні вулиць та провулків не передбачені. На вартості послуг нотаріуса це не позначиться, так як покупець та продавець платитимуть нотаріусові таку ж суму, як і в тих випадках, коли назва вулиці чи провулку не змінюється.