Новий тиждень – нові санкції проти держави-терориста

Дата: 13.02.2024 17:11

Новий тиждень – нові санкції проти держави-терориста 🚫

🇱🇹 Литва пропонує створити у ПАРЄ реєстр людей і компаній, які обходять міжнародні санкції проти Росії. Планується, що він буде створений вже під час головування Литви у Раді Європи у травні-листопаді цього року.

💬 "Ми запропонували створити реєстр тих, хто обходить санкції, хто заробляє на крові українців – реєстр як інститут, реєстр, який ми вже зареєстрували. Я, голова литовської делегації, зареєстрував у асамблеї Ради Європи закон – Motion of Resolution – про тих, хто обходить санкції", – Емануеліс Зінгеріс, очільник литовської делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи.

🇺🇸 США запровадили санкції проти додаткових категорій російських діамантів, а саме:

🔸 З 1 березня: заборона імпорту непромислових діамантів, видобутих у Росії, а також ювелірних виробів із діамантами та несортованих діамантів, що походять із Росії або ввозяться з неї

🔹 З 1 вересня: заборона імпорту додаткових категорій діамантів

Нові санкції також стосуються 4 юридичних осіб (серед них 3 компанії, зареєстровані в ОАЕ і одна в Ліберії) і 1 судна, залучених у схемі порушення "стелі цін" на російську нафту у 60 доларів за барель наприкінці 2023 року.

🇲🇩 У Молдові створять Міжвідомчу наглядову раду за дотриманням міжнародних санкцій. Рада забезпечуватиме дотримання вже запроваджених міжнародних санкцій, а також вводитиме власні обмеження.

Орган очолить прем'єр-міністр країни. До неї також увійдуть керівники основних державних органів та установ.