29 січня – День пам’яті Героїв Крут! Безсмертя нації - в наших героях.
29 січня – День пам’яті Героїв Крут!
Безсмертя нації - в наших героях. Двадцяте століття залишило нам у спадок безліч трагічних сторінок історії. Серед них і легендарні оборонці Крут, які стали символом незламного бойового духу українського війська. Українські студенти, гімназисти, військові - юні герої, молоде покоління Крут, понад сторіччя тому зробили майже неможливе, ціною власного життя вони виступили проти російської військової агресії та стали на захист України.
Близько 400 курсантів і студентів разом із вояками УНР об'єдналися проти майже чотири тисячної армії російських більшовиків і затримали ворога на чотири дні.
Пам'ять про тих, хто віддав своє життя за Батьківщину, стала вічним вогнищем героїзму та свободи. Їхні подвиги — це не лише частина історії, але й заповіт нації продовжувати боротьбу за свою волю та незалежність.
Нині, коли ми знову боремось за свою незалежність з російським ворогом, ми повинні пам'ятати, що спадщина героїв Крут живе в нас. Їхня безстрашна воля та жертовна любов до рідної землі — це вогник, який освітлює наш шлях через усі труднощі та темряву.
Як тоді, так і сьогодні головне, за що боролись та боремося, - свобода, гідність та суверенітет. Як тоді, так і зараз всі розуміли та розуміють, що українська держава - вільна! Ми продовжуємо творити свою історію незламності.
Схилимо в цей день голови в глибокій скорботі та пошані перед світлою пам’яттю загиблих молодих патріотів. Світла і вічна пам’ять героям Крут!
Слава Україні!
Героям слава!
З повагою
Начальник Званівської сільської
військової адміністрації
Олександр БІЛИЦЬКИЙ