Дата: 28.01.2024 17:50

Володимир Зеленський :"Наші воїни на передовій – кожен і кожна, хто на бойових постах, на бойових завданнях, хто зараз у бою. Усі, хто допомагає, працює, волонтерить, тренує, рятує поранених. Усім максимальна вдячність! Усі ви – наша українська сила."

——

Our warriors on the front line - everyone who is at combat posts, on combat missions, in combat. Everyone who helps, works, volunteers, trains, and saves the wounded. I am extremely grateful to everyone! All of you are our Ukrainian strength.

Photo: 72nd brigade named after the Black Cossacks, 56th separate motorized infantry brigade of Mariupol, 116th separate mechanized brigade, Ignacio Marin, 63rd separate mechanized brigade, Kostiantyn Liberov and Vlada Liberova, Viacheslav Ratynskyi, 93rd Kholodnyi Yar brigade.