Діти з інвалідністю та люди, що мають інвалідність з дитинства, мають право на соціальну допомогу. Вона призначається на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи (МСЕК)
Діти з інвалідністю та люди, що мають інвалідність з дитинства, мають право на соціальну допомогу. Вона призначається на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи (МСЕК).
Розмір державної соціальної допомоги залежить від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Щоби отримати таку допомогу, потрібно звернутися до органу соціального захисту або Центру надання адміністративних послуг. Крім того, оформити допомогу можна онлайн. У кожному з цих випадків заяву розглядатимуть до 10 днів.
Які документи потрібні?
заява (форма: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0145-23#n14)
копія свідоцтва про народження дитини з інвалідністю віком до 18 років;
довідка з місця навчання із зазначенням перебування (неперебування) на повному державному утриманні.
Якщо із заявою звертається опікун або піклувальник, подається також:
копія рішення про встановлення опіки (піклування) та призначення дитині з інвалідністю віком до 18 років опікуна (піклувальника);
копія рішення суду про визнання особи з інвалідністю з дитинства недієздатною;
копія рішення суду про призначення опікуна особі з інвалідністю з дитинства або документа, що підтверджує повноваження представника закладу чи органу опіки, який виконує функції опікуна.
Одинокі особи з інвалідністю з дитинства II і III груп у заяві про призначення державної соціальної допомоги повідомляють про те, що не мають працездатних родичів (батьків, дітей), зобов’язаних за законом їх утримувати.