Володимир Зеленський провів розмову з Президентом Румунії Клаусом Йоханнісом Klaus Iohannis.

Дата: 09.01.2024 20:56

Щомісячний український експорт через Румунію зріс із 2 млн тонн до 3 млн тонн, і ми обговорили шляхи збільшення пропускної спроможності прикордонних переходів для досягнення цільового показника в 4 млн тонн.

Дякую Румунії за підтримку рішення про початок переговорів про вступ України до ЄС та за готовність поділитися з нашою країною своїм позитивним досвідом європейської інтеграції.

Поінформував Президента Йоханніса про продовження повітряного терору з боку Росії та наголосив на важливості подальшої співпраці з партнерами для зміцнення повітряного щита України. Також обговорили двосторонню співпрацю, включно з програмою підготовки українських пілотів F-16.

Домовилися розпочати роботу над двосторонніми гарантіями безпеки на основі Вільнюської декларації G7.

Ми цінуємо розвиток міцного українсько-румунського стратегічного партнерства.

🇺🇦 🇷🇴

____

I spoke with Klaus Iohannis to reaffirm the strong Ukrainian-Romanian strategic partnership.

Ukraine's monthly exports through Romania have increased from 2 to 3 million tons, and we discussed ways to increase border crossing bandwidth in order to meet the target of 4 million tons.

I thank Romania for supporting the decision to open Ukraine's EU accession talks and for its willingness to share its positive EU integration experience with Ukraine.

I informed President Iohannis about Russia’s continued air terror and emphasized the importance of further cooperation with partners to strengthen Ukraine’s air shield. We also discussed bilateral cooperation, including the Ukrainian F-16 pilot training program.

We agreed to start working on bilateral security guarantees based on the G7 Vilnius Declaration.

🇺🇦 🇷🇴