Володимир Зеленський : "Наші воїни змогли довести, що українці своєю надзвичайною силою здатні спрямовувати історію в правильному напрямку. Якби не такі люди, як наші Герої, якби не така сміливість українського народу, Україна не вистояла б."

Дата: 08.01.2024 15:22

——

Our warriors have proven that Ukrainians, with their extraordinary strength, are capable of steering history in the right direction. Without people like our Heroes, without the bravery of the Ukrainian people, Ukraine would not have stood firm.

Photo: 47th engineering brigade, 148th separate artillery brigade, 109th separate brigade of the Territorial Defense Forces, 17th separate tank brigade of Kryvyi Rih, 93rd Kholodnyi Yar separate mechanized brigade, 67th separate mechanized brigade of the Ukrainian Volunteer Corps, 55th Zaporizhzhia Sich separate artillery brigade, Roman Chop.