Як говорити з людьми, які постраждали від насильства?

Дата: 09.12.2023 14:40

В умовах збройних конфліктів рівень насильства завжди зростає – йдеться не лише про сексуальні злочини з боку агресора, а й про побутове домашнє насильство. Часто постраждалі можуть не заявляти про пережите, оскільки побоюються зустрітися з недовірою, знеціненням чи навіть звинуваченнями.

⏰ Під час спілкування з особами, що зазнали насильства, варто дотримуватися деяких правил комунікації. Необхідно враховувати, що постраждалим може знадобитися час для того, щоб розірвати коло насилля, тому не варто тиснути на них та виявляти байдужість.

✅ Такий підхід допоможе уникнути хибних думок про те, що насильство є особистою справою кожного, і знайти підтримку майже неможливо. За можливості, ненав’язливо запропонуйте алгоритм допомоги або домовтеся про кодові слова чи знаки, які можна буде використовувати як маркери небезпеки.

🙌 Важливо розмовляти про насильство та допомагати в боротьбі з ним, не соромлячись цього.

#16днівпротинасильства #протидіянасильству #соціальнапідтримка #підтримкапостраждалих #безнасильства