Під час спілкування з людьми, які зазнали насильства, слід уникати вживання слова «жертва», оскільки воно може підірвати їхню віру у власні сили та можливість подолати труднощі.
Приєднуючись до міжнародної кампанії з протидії насильства, розповідаємо, що не тільки ваші дії, але й слова можуть допомагати.
Під час спілкування з людьми, які зазнали насильства, слід уникати вживання слова «жертва», оскільки воно може підірвати їхню віру у власні сили та можливість подолати труднощі. Людина із синдромом жертви не любить та не цінує себе, не вірить у власні сили та не наважується зробити крок до припинення насилля.
Крім того, слово «жертва» може впливати на самопочуття людини. Насильство має довготривалі наслідки, але воно не визначає життя та майбутнє тих, хто його зазнав. Тому варто вживати терміни «постраждала чи постраждалий» або «потерпіла чи потерпілий».
Втім, тут є суттєва різниця. Постраждала чи постраждалий – це особа, яка зазнала насильства, а потерпіла чи потерпілий – людина, що вже перебуває у кримінальному процесі.
Нехай ваше спілкування допомагає іншим та зцілює!
Національна соціальна сервісна служба України