Сертифікати єВідновлення можна обміняти на нове житло: як це зробити

Дата: 27.12.2023 15:49

Сертифікати єВідновлення можна обміняти на нове житло: як це зробити

Відтепер українці можуть використати житлові сертифікати за знищене майно для купівлі нової оселі. Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.

Щоб використати отриманий житловий сертифікат для купівлі нерухомості, потрібно:

• Оновити застосунок Дія до останньої версії.

• У розділі «єВідновлення» відкрити вкладку «Сертифікати на житло».

• Натиснути «Забронювати кошти».

• Дочекатися у застосунку Дія підтвердження про те, що кошти заброньовані. Підтвердження надійде протягом 5 робочих днів.

Оформити угоду купівлі-продажу нової оселі необхідно протягом 30 днів. Для цього потрібно звернутися до нотаріуса, який має доступ до Реєстру пошкодженого та знищеного майна. Попередньо з переліком таких спеціалістів можна ознайомитись за посиланням - https://renovation.gov.ua/.../perelik-notariusiv...

Важливо! Перед тим, як забронювати кошти, необхідно припинити право власності на знищений об’єкт нерухомості. Без цього не вдасться використати сертифікат.

Припинити право власності можна у ЦНАПі або в нотаріуса, який має повноваження державного реєстратора.

Нагадаємо, щоб отримати житловий сертифікат, треба подати заяву про зруйноване майно через Дію. Далі комісія опрацює її та визначить суму компенсації. Після цього житловий сертифікат з відповідною інформацією відобразиться у вашому застосунку.

#Мінреінтеграції