Жінки можуть бути взяті на військовий облік лише добровільно

Дата: 07.10.2022 18:13

Народні депутати України поставили крапку в питанні військового обліку жінок, ухваливши в цілому законопроєкт №6482. Тепер, на рівні закону, закріплено, що жінки можуть бути взяті на військовий облік лише добровільно й за умови, якщо їхня спеціальність або професія споріднена з військово-обліковою спеціальністю у військах. / People's deputies of Ukraine put an end to the issue of women's military registration by adopting draft law No. 6482 as a whole. Now, at the level of the law, it is established that women can be taken on military registration only voluntarily and on the condition that their specialty or profession is related to the military registration specialty in the troops. (English below)

Про це повідомив народний депутат, голова Комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич.

«Ми законодавчо закріпили, що це буде добровільно, однак обов’язковий облік залишили для медичних працівників, як це було завжди. Наказ Міністерство оборони України щодо переліку необхідних спеціальностей може змінюватися», - зазначив політик.

Він також наголосив, що станом на сьогодні жодного медика не мобілізували до лав ЗС України. Усі медпрацівники приходили виключно добровільно й зараз потреби в медиках у війську немає.

Нагадаємо, що за даними Міністерства оборони України, у ЗС України служить приблизно 38 тисяч жінок, із яких близько 5 тисяч станом на липень цього року перебували на передовій.

#ВІРЮвЗСУ #IBelieveAFU

People's deputy, head of the Verkhovna Rada Committee on National Security, Defense and Intelligence, Oleksandr Zavitnevich, announced this.

"We legislated that it will be voluntary, but the mandatory recordkeeping was left for medical workers, as it has always been. The order of the Ministry of Defence of Ukraine regarding the list of required specialties may change," the politician said.

He also emphasized that as of today, not a single medic has been mobilized to the ranks of the Armed Forces. All medical workers came exclusively voluntarily and now there is no need for medics in the army.

We will remind that according to the Ministry of Defence of Ukraine, approximately 38,000 women serve in the Armed Forces, of which about 5,000 were on the front lines as of July this year.

Докладніше:
Верховна Рада України https://www.rada.gov.ua/news/razom/228951.html