Володимир Зеленський:"українці добре знають, за що борються"

Дата: 03.10.2022 12:07

Володимир Зеленський:

Українці добре знають, за що борються. За людей, яких любимо та які надихають. За міста й села – справжні місця сили. За цінності, які варті того, щоб виборювати їх перед ворогом. За змогу жити у себе вдома та бути господарем на своїй землі, будувати майбутнє – таке, яке хочемо ми. За те, що дає віру робити, здавалося б, неможливе.

Долучайтеся до акції #WhatWeAreFightingFor та розкажіть світу, що важливе саме для вас. Пишіть у коментарях під відео. Також діліться на власних сторінках історіями з фото та відео з улюблених куточків України під тегом Ukraine.ua. Додавайте хештег #WhatWeAreFightingFor, щоб ваші історії змогли побачити якомога більше людей.
____

Ukrainians know well what they are fighting for. For the people we love and for those who inspire us. The cities and villages - true places of power. The values worth fighting for against the enemy. The ability to live at home and be the owner of your own land. The ability to build a future we want. For something that encourages us to do what seems impossible.

Join the action #WhatWeAreFightingFor and tell the world what is important for you exactly. Write comments below the video. Also share the stories with photos and videos of your favorite places in Ukraine on your pages tagging Ukraine.ua. Add a hashtag #WhatWeAreFightingFor so that your stories are seen by as many people as possible.