Чоловіки, які супроводжують осіб з інвалідністю, можуть виїжджати з країни необмежену кількість разів

Дата: 28.09.2022 12:27

Відтепер чоловіки призовного віку, які супроводжують осіб з інвалідністю, можуть виїжджати з країни необмежену кількість разів. Відповідні зміни ухвалив Кабінет міністрів України (постанова № 1044).

?‍? Нагадаємо, раніше чоловіки, віком від 18 до 60 років, які супроводжують осіб з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, дітей з інвалідністю чи визначеним переліком захворювань, яких вони доглядають, дозволялося виїхати за кордон лише 1 раз на час дії воєнного стану. Зараз кількість перетинів кордону на виїзд з України не обмежена.

? При цьому громадяни України, які підлягають призову під час мобілізації, мають повернутися з-за кордону не пізніше, ніж особи, яких вони супроводжували.

? Також ці чоловіки тепер може виїжджати за кордон до вказаних категорій осіб, якщо вони перебувають на консульському обліку.

? Для різних категорій осіб визначені різні документи, що підтверджують ступені спорідненості чи факти здійснення догляду. Аби уникнути відмови в перетині від Державної прикордонної служби, уточніть щодо необхідних документів у юристів за телефонами нашої служби підтримки:
?VODAFONE: +380995075090
?KYIVSTAR: +380685075090
?LIFECELL: +380935075090

або пишіть нам в Телеграм: https://t.me/pravonazahyst

UNHCR Ukraine - Aгентство ООН у справах біженців в Україні