Передання функцій органам Пенсійного фонду України із призначення, нарахування та виплати пільг і житлових субсидій

Дата: 15.09.2022 12:27

14 вересня поточного року під головуванням заступника голови облдержадміністрації Юлії Костюніної та за участю керівників Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, міських, сільських, селищних рад територіальних громад, міських та районних державних адміністрацій, районних військових адміністрацій, управлінь соціального захисту населення області, у режимі відеоконференції проведено нараду з питань передання органам Пенсійного фонду України функцій із призначення, нарахування та виплати пільг і житлових субсидій (проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України»).

На нараді Юлія Костюніна зупинилася на ключових пріоритетах в соціальній політиці на найближчий рік, доведених Міністром соціальної політики України за результатами доручень Президента України та Прем’єр-міністра України, а також на запропонованій Міністерством соціальної політики України новій моделі системи соціального захисту населення, яка передбачає роз’єднання та чітке визначення повноважень структур, як по виплаті, так і по контролю та наданню соціальних послуг. Зокрема передбачається проведення соціальних виплат за принципом екстериторіальності через єдину виплатну агенцію – Пенсійний фонд України, якою буде здійснюватися адміністрування соціальних допомог, житлових субсидій та пільг (призначення та виплата), а також пенсій.

За органами місцевого самоврядування – реалізація власних повноважень в сфері соціального захисту населення і вилучення невластивих функцій щодо призначення та виплати житлових субсидій, пільг та державних допомог.

Запропонований Міністерством соціальної політики України механізм дасть змогу покращити доступність громадян до соціальної підтримки.

Наразі опрацьовується питання кадрового забезпечення для виконання функцій з призначення, нарахування та виплати житлових субсидій та пільг, а також вживаються підготовчі заходи щодо передачі вказаних повноважень органам Пенсійного фонду України.

За матеріалами Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації