Дата: 23.07.2022 16:42

? Українцям у Польщі видаватимуть спеціальні електронні посвідки: вони дозволять перетин кордонів у ЄС

? «Польща повідомила Європейську комісію про електронний документ, доступний для біженців з України - Diia.pl (Diia.pl), як документ, що підтверджує їхнє законне перебування на території Польщі та дозволяє їм подорожувати в межах Європейського Союзу, а також перетинати його зовнішні кордони. Це перша повністю цифрова посвідка на проживання в Європейському союзі», - йдеться в повідомленні на сайті польського уряду.

Що необхідно для отримання:

- завантажити мобільний додаток mObywat, який можна встановити на мобільні телефони з Android та iOS;
- мати PESEL, польський аналог українського ідентифікаційного коду;
 - необхідно отримати електронний підпис для створення кабінету. Для цього необхідно звернутися до одного із територіальних управлінь.

Інформація про документ була одночасно направлена   до держав-членів ЄС та асоційованих країн Шенгенської зони.

Він дозволяє пересуватися Шенгенською зоною протягом 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду.