Передавали ворогу розвіддані про ЗСУ і одразу потрапили "на гачок СБУ

Дата: 29.06.2022 09:47

Передавали ворогу розвіддані про ЗСУ і одразу ж потрапили «на гачок» СБУ

Спецслужба повідомила про підозру двом мешканцям Донеччини, які пішли на співпрацю з ворогом і передавали фсб та незаконним збройним формуванням інформацію в оборонній сфері.

Одного з них затримали у Бахмуті. Задокументовано, що він отримав від працівника фсб рф конкретне завдання надати точні координати дислокації підрозділів українських захисників, звісно не «за дякую». Співробітники СБУ затримали зловмисника «на гарячому» під час чергового виконання завдання.

Другий ж через ідеологічні переконання погодився передавати через заборонену в Україні соціальну мережу інформацію військового характеру. Його куратором виявився бойовик нзф «днр», якого цікавило місце розташування військової техніки та особового складу ЗСУ, а також маршрути пересування у місті Словянськ.

Правоохоронці затримали інформаторів згідно статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Обом повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 114-2  (несанкціоноване поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.

Тепер для аналізу «листувань» у них буде вдосталь часу, адже санкція статті передбачає від 8 до 12 років позбавлення волі.

Заходи із викриття та знешкодження ворожих інформаторів проводилися під процесуальним керівництвом Донецької обласної прокуратури.