Дотримуйтесь правил пожежної безпеки

Дата: 08.02.2022 16:55

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки

Стан, який склався сьогодні з пожежами, свідчить, про наявність складних проблем в протипожежному захисті житлового сектору. А саме з початку 2022 року на території Бахмутського району відбулося 23 пожежі, на яких загинуло 4 особи, знищено та пошкоджено 18 будинків та споруд.  Населення часто порушує елементарні правила пожежної безпеки, не приділяючи їм належної уваги або попросту не знає їх. Пожежі викликані непогашеною цигаркою або сигаретою, є найбільш розповсюдженими у більшій мірі ніж може здатися на перший погляд. Більшість пожеж, спричинених курінням, пов’язана з курінням у нетверезому стані у ліжку. Не менш поширеною причиною пожеж є порушення правил користування електричними приладами. Аналіз таких випадків показує, що вони відбуваються в основному, з двох причин: у разі порушення правил пожежної безпеки під час користування електропобутовими приладами і прихованої несправності цих приладів. Основні запобіжні заходи і правила пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів:

- нагрівальні прилади можна встановлювати тільки на негорючі підставки;

- забороняється залишати прилади, включені без нагляду;

- забороняється включати в одну розетку одночасно декілька приладів;

- необхідно спостерігати за щільністю контактів в місцях приєднання проводів приладів до вилки, клем між собою, тощо;

- небезпечно замінювати запобіжники, що перегоріли в побутових приладах саморобними або плавкими запобіжниками;

- забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами.

У житлових будинках, які мають пічне опалення, необхідно звернути увагу на виконання вимог пожежної безпеки під час улаштування печей та їх експлуатації. В цих будинках пожежі найчастіше виникають з причини перегріву печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розпалювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин. Категорично забороняється залишити малолітніх дітей біля печей, що топляться без догляду дорослих.

У разі виникнення надзвичайної події або ситуації телефонуйте до служби порятунку за номером «101»!

Відділ запобігання НС Бахмутського РУ ГУ ДСНС України у Донецькій області