Званівська сільська територіальна громада

Донецька область, Бахмутський район

Як безпечно організувати роботу в умовах пандемії

Дата: 19.11.2021 14:39
Кількість переглядів: 291

Як безпечно організувати роботу в умовах пандемії

            Коронавірус вносить свої корективи, як в суспільне життя, так і в виробничу діяльність. Змінюються умови праці, вводяться нові види виконання робіт, змінюються вимоги до персоналу.

            Законом України від 04.02.2021 № 1213-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правового регулювання дистанційної, надомної роботи та роботи із застосуванням гнучкого режиму робочого часу» вирішено питання гнучкого режиму робочого часу, дистанційної  та надомної роботи та внесені зміни до Закону України «Про охорону праці».

Отже гнучкий режим роботи встановлюється лише за письмовим погодженням між працівником і власником підприємства, установи, організації незалежно від форми власності та передбачає саморегулювання працівником часу початку/закінчення роботи та тривалості робочого часу. Не слід забувати, що обов’язковим є повідомлення працівника про зміну режиму роботи не пізніше ніж за два місяці.

Надомна та дистанційна робота, в умовах пандемії дозволяє скоротити кількість контактів з іншими працівниками та зменшити ризик захворювання на COVID-19.

Надомна робота більше підходить робітникам, які зайняті на дрібному виробництві товарів, а для офісних працівників більше підходить дистанційна робота.

Організація безпечних і нешкідливих умов праці покладається на власника, крім випадків укладення між працівником та власником або уповноваженим ним органом трудового договору про дистанційну роботу.

Отже розглянемо деякі питання організації дистанційної та надомної роботи з точки зору охорони праці:

- проходження медичних оглядів працівниками залишається обов’язковим згідно вимог діючого законодавства України; 

 - інструктажі (навчання) з охорони праці та пожежної безпеки при виконанні надомної роботи проводиться роботодавцем у повному обсязі, а при дистанційній роботі інструктажі можливо проводити з використанням засобів телекомунікаційного зв’язку.  У цьому випадку, підтвердженням проведення інструктажу (навчання) вважається факт обміну відповідними електронними документами між роботодавцем та працівником;

- при виконанні роботи за трудовим договором про дистанційну роботу, про надомну роботу працівник самостійно визначає своє робоче місце та несе відповідальність за забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці на ньому;

- роботодавець несе відповідальність за безпечність і належний технічний стан обладнання та засобів виробництва, що передаються працівнику для виконання дистанційної роботи.

З огляду на вище зазначене, в умовах пандемії особливо, роботодавцям та працівникам потрібно дотримуватись вимог законодавства з охорони праці та відстежувати зміни до нього; створювати безпечні умови на виробництві; своєчасно проводити навчати найманих робітників, формувати небайдуже ставлення їх до особистої безпеки та безпеки оточуючих.

 

Бахмутське міське відділення управління

виконавчої дирекції Фонду соціального

страхування України в Донецькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь