Готівкові розрахунки: порушники Донеччини сплатили до бюджету більше мільйону гривень

Дата: 13.09.2021 14:47

Головне управління ДПС у Донецькій області, опубліковано 28 серпня 2021 о 10:14

Підрозділами аудиту Головного управління ДПС у Донецькій області здійснюється особливий контроль за суб’єктами господарювання, які здійснюють розрахунки в готівковій та безготівковій формі з використанням реєстраторів розрахункових операцій. Станом на 01.08.2021 у регіоні здійснюють такі розрахунки майже 4 тис. суб’єктів.

З початку року співробітниками підрозділу фактичних перевірок управління податкового аудиту області проведено 115 фактичних перевірок. Як результат - до бюджету надійшло 1,1 млн гривень.

Податкова Донеччини інформує, що наказами Міністерства фінансів України від 18.06.2020 №306 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року №13» та від 18.06.2021 №329 «Про затвердження Змін до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів» внесено зміни до Положення про форму і зміст розрахункових документів.

Зазначені зміни стосуються реквізитів фіскальних касових чеків на товари (послуги), що створюються та друкуються реєстраторами розрахункових операцій та програмними реєстраторами розрахункових операцій.

Отже, з 1 серпня 2021 року реєстратори розрахункових операцій (РРО), версії внутрішнього програмного забезпечення яких перебували у Державному реєстрі РРО до набуття чинності Наказу №306, проте не перебували на обліку у органах ДПС, обов’язково мали бути доопрацьовані їх виробниками (постачальниками) для можливості виконання вимог щодо форми і змісту розрахункових документів/електронних розрахункових документів, які формують РРО, для можливості відображення у касових чеках:

- найменування суб’єкта господарювання;

- заокруглення суми до сплати;

- зазначення валюти операції;

- найменування платіжної системи.

Крім того, до 1 жовтня 2021 року РРО мають бути доопрацьовані для можливості відображення у касових чеках також і значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої.

Підписатися на Facebook

fb.com/TaxUkraine

www.facebook.com/tax.donetsk

Підписатися на Telegram-канал