Званівська сільська територіальна громада

Донецька область, Бахмутський район

Бахмутське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області повідомляє!

Дата: 24.06.2021 10:00
Кількість переглядів: 758

«Життя у Ваших руках. Перша допомога

 

            В житті кожного із нас, хоч раз траплялася ситуація, коли ми ставали свідками нещасного випадку, епілептичного нападу або якогось іншого погіршення стану здоров'я серед оточуючих нас людей. Одні проходять байдуже, інші не можуть допомогти, бо не знають як, і лише незначний відсоток знає і може допомогти. А Ви готові надати допомогу тому, хто її потребує?  Що Ви готові зробити щоб врятувати потерпілого? Щоб знати напевно, потрібно опановувати навички безпечного надання першої допомоги. Основними прийомами першої допомоги має володіти кожен, а на підприємствах, наданню допомоги повинні навчати, бо коли стається нещасний випадок, життя потерпілого — у руках особи, яка надає першу допомогу.

За статистикою ВООЗ щороку в Україні понад 68% осіб помирають через серцево-судинні хвороби. Це — близько 420-430 тисяч людей. Тому правильне та безпечне проведення серцево-легеневої реанімації чи не найскладніший, за виконанням, вид першої допомоги.

Отже, проводити серцево-легеневу реанімацію потрібно, якщо потерпілий знепритомнів, або не дихає та відсутнє серцебиття (клінічна смерть). По-перше, потрібно перевірити, чи дихає потерпілий, чи є у нього пульс; по-друге, якщо пульсу та дихання немає, розпочинаємо серцево-легеневу реанімацію. Для цього потрібно стати на коліна збоку від потерпілого так, щоб ваші ноги були перпендикулярно до його тіла, затисніть потерпілому носа, щоб повітря надходило йому в легені і не виходило назовні, зробіть глибокий вдих щоб набрати повні легені повітря, нахиліться до потерпілого та зробіть видих із зусиллям. Рот має бути щільно притиснений до рота потерпілого. Повторіть усе ще раз. Ви маєте зробити потерпілому два вдохи. У Методичних рекомендаціях Європейської ради реанімації наголошено, що після 30 компресійних поштовхів грудини потрібно виконувати 2 вдихи. Намагайтеся робити 100-120 компресійних поштовхів на хвилину. При натиску грудина має опуститися не більше, ніж на 6 см. Місце натискання розташовується посередині грудної клітини на два пальці вище кінця грудини. Якщо потерпілого вдалося реанімувати, уважно спостерігайте за ним і будьте готові, за потреби, поновити реанімаційні заходи.

Слід пам’ятати, що Ви не знаєте, чи є потерпілий носієм хвороб чи ні, тому слід виконувати елементарні заходи безпеки - при можливості потрібно працювати в одноразових рукавичках та користатися клапаном (хусточкою, бинтом).

 Бахмутське міське відділення закликає всіх не бути байдужими до чужого лиха. Не проходьте мимо. На місці тих, хто очікує допомоги може бути хтось із Вас. «Вдихніть» життя в людей, які цього потребують.

 

Бахмутське міське відділення

управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування

України в Донецькій області»

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь