Повідомлення про намір здійснити зміну тарифу на централізоване водопостачання

Дата: 22.06.2021 16:54

Повідомлення про намір здійснити зміну тарифу на централізоване водопостачання

Шановні споживачі!

На виконання пункту 2 розділу ІІ Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 червня 2018 року № 130 КП  «Господар» Званівської сільської ради, доводить до відома споживачів, що має намір вимушено підвищити свої тарифи на централізоване водопостачання .

На сьогоднішній день, діють тарифи з централізованого водопостачання, для всіх категорій споживачів, які були встановлені рішенням Званівської сільської ради від 30.08.2019 р. № 7/7-122 в наступних розмірах:

Централізоване водопостачання для всіх  категорій  споживачів  має  наступний  розмір:

25,00 грн. з  ПДВ

Водночас, слід зазначити, що в умовах зростання основних складових тарифів, зокрема: мінімального прожиткового рівня працездатної особи та рівня мінімальної заробітної плати та відповідно сум відрахувань, складових вартості електричної енергії, виникла невідповідність діючих тарифів фактичним витратам на виробництво послуг з водопостачання. У зв’язку з цим, з метою належного функціонування підприємства виникла нагальна необхідність приведення тарифів на послуги централізованого водопостачання  до економічно обґрунтованого рівня.

На сьогодні, діючі тарифи на централізоване водопостачання не відшкодовують фактичні витрати.

Розрахунковий (плановий) тариф на централізоване водопостачання  має наступний розмір:

Централізоване водопостачання для всіх  категорій  споживачів  має

48,11 грн. без  ПДВ

ПДВ  20%   9,62грн.

Разом  з  ПДВ  57,73грн.

За основними елементами собівартості плановий тариф  на централізоване водопостачання  на 2021 рік відбулось підвищення по наступним елементам:

мінімальна  заробітна  плата з  2019 року зросла  з  4173грн. до  6000 грн.;

сума відрахування єдиного соціального внеску,  збільшилася через зріст рівня заробітної плати ;

підвищення вартості електричної енергії  з  1,6755грн.  до  3,57414грн. за 1 кВт  без  ПДВ;

підвищення вартості  виконання  лабораторних  хімічних досліджень  води  з 4445,58 грн. (2019 рік)  до 19670,69грн. (2021 рік).

14  червня 2021 року   КП «Господар» звернулось  до  Званівської  сільської  ради  із  заявою  та  розрахунковими матеріалами для  встановлення  тарифу  з  централізованого водопостачання.

Зважаючи на те, що  суттєве   підвищення  тарифів  на  комунальні послуги  негативно  вплине на  фінансовий  стан жителів  громади, враховуючи  фінансову  ситуацію,  в  якій  знаходиться комунальне  підприємство  та  необхідність  виконання  зобов’язань  з  виплати заробітної плати  працівникам,  оплати електроенергії, виконання  підприємством своїх  функціональних  призначень, виникає  гостра  потреба у  відшкодуванні витрат/ фінансової  підтримки  / з  місцевого бюджету  комунальному  підприємству для  забезпечення  виконання вищезазначених  заходів.

Зазначені  тарифи на  послуги  централізованого водопостачання заплановано  ввести в  дію  з  01.09.2021 року.  Просимо  усіх  споживачів   розрахуватися  за спожиті послуги до  введення  в  дію  нових  тарифів.

Зауваження  та  пропозиції  щодо  планових  тарифів на 2021 рік  від  фізичних  та  юридичних  осіб  приймаються у письмовому  вигляді  протягом  10  днів  з  дня  опублікування  наміру  про  зміну  тарифу  за  адресою:  с.Званівка, пр. Перемоги 3, Будинок  Культури  ( КП «Господар»).

Структура  планового  економічно-обгрунтованого тарифу  на  централізоване  водопостачання  на  2021 рік  знаходиться на  сайті  громади.

Висновок