Вже більше мільйона гривень залишили туристи на Донеччині

Дата: 10.06.2021 16:23

Курортний сезон тільки розпочинається, а відпочивальники Донеччини вже залишили у регіоні 1,1 млн грн туристичного збору.

Нагадуємо, що туристичний збір – це місцевий податок, кошти якого поповнюють місцеву скарбницю. Ставка збору у 2021 році встановлюється за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), у розмірі:

до 0,5 відсотка (до 30 грн)  – для внутрішнього туризму;

до 5 відсотків (до 300 грн) – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2021 року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

Податковим періодом для сплати та звітування туристичного збору є квартал. Платники збору сплачують платіж авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам.

Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації, сплачується податковими агентами щоквартально, у визначений термін за місцезнаходженням об’єкта.