Поезія душі моєї

Дата: 23.03.2021 16:58

Ось вівторок пролетів та й нових поетів нам відкрив: Василь Симоненко, Іван Драч, Богдан – Ігор Антонич.

Для 7 – 8 класів була підготовлена експрес – інформація «Поезія душі моєї», під час якої школярі самостійно вибравши вірші, читали їх. Серед них: вірші В. Симоненка «Є тисячі доріг….», «Задивляюсь у твої зіниці…», «Гей, нові Колумби й Меггелани…», «Перехожий».

Вчитель музичного мистецтва Смолинська В.В. виконала пісню на слова В. Симоненка «Лебеді материнства». Бібліотекар школи Тулейбич Л.І. запропонувала знайти в Інтернеті та послухати пісню гурту «Спів Братів» на слова вірша «Ти знаєш, що ти - людина…» В. Симоненка.

Цікавою новиною стала інформація про ювілейну монету номіналом 2 гривні присвячену поетові, прозаїку В. Симоненку, учні познайомилися із зображенням на аверсі та реверсі монети, із зміною її вартості з 2010 р. по 2020 р. А вірші Івана Драча «Балада про соняшник», «Етюд про хліб», «Балада роду» спонукали учнів привернути свої помисли до поезії.

«…серед нас не було і не має поета більшої громадянської мужності більшої рішучості, більшої безкомпромісності, ніж Василь Симоненко»

І. Світличний

Модерністична поезія ХХ століття Богдана – Ігоря Антонича перенесла учнів 8 класу в його світ поезії. Твори видатного митця , неперевершені ліричні мініатюри, релігійні вірші заполонили частинку в серцях школярів тому що вони унікальні.

Скарби духовності відкрилися нам в поезіях цих митців.