21 лютого – Міжнародний День рідної мови

Дата: 23.02.2021 12:40

«Мова  втілення думки.

Щобагатша думка,то багатша мова.

Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її.

Борімося за красу мови, за правильність мови,

за багатство мови…» М.Рильський

21 лютого – Міжнародний День рідної мови. Це свято відзначає уся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.

До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася вся шкільна родина.

Рідна мова – душа народу. Саме під таким гаслом пройшов виховний захід у 1-4 класах. Діти натхненно читали вірші про рідну мову, із задоволенням відгадували загадки, шукали узагальнюючі поняття, встановлювали асоціативні зв’язки між загадковими предметами та українськими казками.

Знавці рідного слова знайомили з поезіями про рідну мову Лесі Українки, Ліни Костенко, Тараса Шевченка та сучасних письменників нашої країни. Учні доводили, що українська мова – барвистий килим самоцвітів, що віками ткали генії нації і прості люди, які називають себе українцями.

В шкільній бібліотеці відбулася "Хвилинка поезії" за книгою Дмитра Білоуса "Диво калинове. Чари барвінкові". Його поезія вчить підростаюче покоління щиро любити рідну мову своїх предків, бути чесними, не забувати історію своєї країни. Ці вірші надихають до вивчення рідної пісенної мови, що втілюють народну мудрість.