14 грудня – День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС: згадуємо подвиг чорнобильців

Дата: 14.12.2020 14:20

Пам'ять є двигуном еволюційного розвитку і оберегом найвищих загальнолюдських цінностей. Якщо народ пам'ятає свою історію, він заслуговує на те, щоб мати майбутнє. І 14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Чорнобиль — це чорна біль нашої землі. Скільки б не минуло років, все одно це слово буде палахкотіти чорним вогнищем скорботи. Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим. Великий подвиг здійснили ті, хто брав участь в ліквідації наслідків вибуху на четвертому енергоблоці атомної електростанції. Без самовідданої героїзму тих мужніх людей наслідки могли бути набагато гірше.Ця дата вибрана не випадково. 30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над 4-м енергоблоком. А через два тижні, 14 грудня, головна газета КПРС "Правда" та інші центральні видання СРСР опублікували Повідомлення ЦК КПРС і Ради міністрів про те, що Державний комітет прийняв в експлуатацію комплекс захисних споруд ("саркофаг") четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС. Саме дата публікації цього повідомлення і стала "Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (ЧАЕС)".