До уваги громадян та суб'єктів господарювання, щодо недопущення захворювання поголів'я свиней на АЧС!

Дата: 25.11.2020 11:44

На виконання підпункту 3 пункту 2 розпорядження голови обласної державної адміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 19.10.2020 №1150/5-20 «про здійснення полювання на території мисливських угідь Донецької області у мисливський сезон 2020/2021 років» Званівська сільська рада повідомляє.

З метою забезпечення епізодичного благополуччя та запобігання розповсюдження інфекційних захворювань  свійських тварин, особливо занесення збудника вірусу африканської чуми свиней ( далі АЧС) на території громади, усі господарства незалежно від форми власності, що займаються вирощуванням та розведенням свиней, зобов’язані дотримуватися профілактичних заходів щодо недопущення захворювання свиней та АЧС згідно наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 року №111.

Одним з головних заходів з профілактики та попередження занесення збудника АЧС є дотримання вимог закритого режиму роботи господарства, а саме:

• огородження території виробничої зони по всьому периметру;
  • заборона відвідування господарства стороннім особам, а також в’їзду транспортних засобів, не пов’язаних з обслуговуванням;
  • облаштування дезінфекційного бар’єру для руху транспорту, ветсанпропускнику для входу до виробничої зони господарства та оснащення дезкилимками/дезванночками ізольованих приміщень;
  • проведення дезінфекції приміщень, обладнання та інвентарю;
  • контроль обслуговуючого персоналу та забезпечення їх спецодягом та спецвзуттям;
  • заборона занесення продуктів тваринного походження на територію виробничої зони господарства;
  • своєчасне застосування профілактичних ветеринарно – санітарних заходів щодо здоров’я тварин;
  • утримання свиней виключно у закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;
  • використання у господарстві знезаражених кормів та кормових добавок;
  • забезпечення вивозу трупів і боєнських відходів для утилізації/видалення спецавтотранспортом, який регулярно піддають дезінфекції.

Необхідно виконувати вимоги державних ветеринарних інспекторів та ветеринарних лікарів щодо здійснення протиепізоотичних заходів та заходів карантину тварин. Перед переміщенням тварин обов’язково отримати від державного ветеринарного інспектора дозвіл на переміщення.

У разі раптової загибелі тварин, підозри на захворювання або виявлення хвороби, або поведінку тварин, яка їм невластива, негайно інформувати державного ветеринарного інспектора, ветеринарного лікаря про такі випадки.