День матері в Україні та світі в 2020 році відзначається 10 травня.

Дата: 06.05.2020 10:51

# Обіймимаму

День матері Україна традиційно відзначає у другу неділю травня. Відбувається це згідно з Указом президента України від 10 травня 1999 року №489/99.

День матері – це особливе свято, коли можна ще раз нагадати найдорожчій людині, як ви її цінуєте і любите. Діти в цей день дарують своїм матерям квіти, листівки, присвячують їм вірші і пісні. Пам'ятайте, що головне в це свято – ваша увага.

День матері почали святкувати в США. Перший раз американці відзначили його в 1907 році. Ініціатором стала Анна Джарвіс. Вона заснувала це свято на честь своєї мами – громадянської активістки, яка прославилася під час Громадянської війни в США.

В Україні скоро відзначають День матері – дата та традиції свята В наш час материнське свято відзначають більш ніж в 50 країнах світу. У багатьох з них дати не співпадають і припадають на різні дні. Приміром, День матері в Україні, як і в більшості держав, відзначається у другу неділю травня, в Білорусі – 14 жовтня, у Росії – в останню неділю листопада, в Грузії – 3 березня, в Польщі – 26 травня, а в багатьох близькосхідних країнах – 21 березня.

У цей день прийнято поздоровляти матерів і дарувати їм символічні подарунки. Також багато родин в це свято збираються разом, щоб подякувати своїй найріднішій людині за все. Ті, у кого мама померла, в цей день поминають її. Зазначимо, що привітання з Днем матері схожі на привітання з 8 Березня - з тією лише різницею, що вони адресовані не всім жінкам, а тим, хто пізнав щастя материнства або скоро стане мамою.

День матері - найкраще свято на світі,

Коли матерів вдячні діти

Привітати бажають із заслуженим днем.

Успіху і світла завжди і в усьому!

Спасибі, рідні, вам всім від душі,

Нехай всі виконуються ваші мрії,

Ви, життя не шкодуючи, себе нам дарували,

Тепло і любов ми від вас отримали.

Дай Бог вам здоров'я і багато добра,

Нехай світлою буде ваша доля,

Нехай діти завжди люблять і люблять

І нехай вони вам допомагати не забудуть!