Шановні жителі Званівської громади! НАГАДУЄМО В УКРАЇНІ ОФІЦІЙНО ЗАБОРОНЕНА "ГЕОРГІЇВСЬКА СТРІЧКА"

Дата: 06.05.2020 09:51

Шановні громадяни!

Наближається свято День пам'яті та примирення та  День перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні!

Нагадуємо, що згідно статті 173 Закону України "Про внесення зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо заборони виготовлення та пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки" -

публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення -тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією георгіївської (гвардійської) стрічки або предметів, що містять її зображення.

Закон України "Про внесення зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо заборони виготовлення та пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки" у середу, 14 червня 2017 року  був опублікований в офіційній газеті парламенту "Голос України". Він набуває чинності наступного після оприлюднення дня, тож з 15 червня "георгіївська стрічка" в Україні – під забороною.

Відповідно до норм закону, публічне використання, демонстрація чи носіння "георгіївської стрічки" каратиметься штрафом у розмірі 50-150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 грн до 2550 грн) із конфіскацією стрічки або предмету, що містить її зображення.

У випадку повторного порушення закону про виготовлення та пропаганду "георгіївської стрічки" – на порушника накладатиметься штраф у розмірі 150-300 неоподатковуваних мінімумів (від 2550 грн до 5,1 тис. грн) або застосовуватиметься адміністративний арешт на строк до 15 діб, знову ж з конфіскацією стрічки або предмета з її зображенням.