Званівська сільська територіальна громада

Донецька область, Бахмутський район

«АНАЛІЗ стану травматизму і професійних захворювань на підприємствах, установах, організаціях м. Бахмут і Бахмутського району у 2019 році

Дата: 15.01.2020 09:56
Кількість переглядів: 448

За 2019 рік на підприємствах, в організаціях і установах м. Бахмут і Бахмутського району зареєстровано 24 нещасних випадки. Із них, за висновками розслідування,  15 - пов'язані з виробництвом і по них складені акти за формою Н-1/П. Один випадок травматизму не пов’язаний з виробництвом. За результатом розслідування складено акт за формою Н- 1/НП.

            Триває розслідування 8 нещасних випадків.

            Зареєстровано 6 випадків смерті на виробництві внаслідок погіршення стану здоров´я робітника.
            Групових нещасних випадків та випадків профзахворювань в 2019 році не зареєстровано.

            У 2019 році травми на виробництві сталися на підприємствах: ТДВ «Сініат»,            КП "Вода Донбасу", КП «Бахмут-Вода», ДП "Артемсіль, ПАТ "Часовоярський вогнетривкий комбінат", ПАТ «Центренерго» Вуглегірська ТЕС, ТОВ «Завод кольорових металів, відділ освіти Бахмутської райдержадміністрації, ПрАТ «Курдюмівський ККВ»,                            ПрАТ "Бахмутський Аграрний Союз", ТОВ "Артемівський електротехнічний завод",      СТОВ «ІЛЮС», Артемівське управління по газопостачанню та газифікації,                       ПРАТ «АРТВАЙНЕРІ»,  ПСМНЗ Школа мистецтв м.Бахмута,  Званівська сільська рада.

            В порівнянні з 2018 роком в 2019 році кількість нещасних випадків зменшилася на 29%.

            Найбільша кількість нещасних випадків - 5, сталася на ПАТ "Часовоярський вогнетривкий комбінат". По 2 випадки зареєстровано на КП «Бахмут-Вода»,                     ПРАТ «АРТВАЙНЕРІ», ТОВ "Артемівський електротехнічний завод", ПАТ «Центренерго» Вуглегірська ТЕС. Значно зменшилась частка нещасних випадків, які сталися в комунальних, навчальних, дошкільних закладах. Якщо в 2018 році їх кількість становила 22,6%                  (7 випадків), то в 2019 році 16,6% (4 випадки). На підприємствах агропромислового комплексу кількість нещасних випадків не змінилась, в порівнянні з 2018 роком, та становить 3 випадки.

            В 2019 році не зареєстровано нещасних випадків на підприємствах приватної власності.
            Таким чином, в 2019 році, порівняно з 2018 роком, спостерігається зменшення кількості нещасних випадків, (24 проти 31), так і кількості підприємств, де ці випадки сталися. Причинами, що призвели до нещасних випадків в 2019 році стали:

- організаційні – 31,25% - (невиконання посадових обов’язків, невиконання вимог інструкцій з охорони праці);
- психофізіологічні – 37,5% (особиста необережність потерпілого, протиправні дії інших осіб, низька нервово-психічна стійкість);
- технічні – 31,25% (незадовільний технічний стан обладнання, недосконалість технологічного процесу, його невідповідність вимогам безпеки);

            В порівнянні з 2018 роком збільшився відсоток технічних причин: з 9,6% до 31,25% відповідно, та збільшився відсоток психофізіологічних причин, серед яких найбільш розповсюджена особиста необережність постраждалих

            В 2019 році 26,7% потерпілих мають стаж роботи більше 40 років; 33,3% - більше 30 років та 40% до 30 років. Тобто 60% постраждалих мають великий трудовий стаж, а відповідно і досвід роботи.

В 2019 році серед потерпілих на виробництві особи  пенсійного віку склали - 41,6%, особи від 50 до 60 років - 45,8%; особи до 50 років - 12,5%.

З метою контролю за станом профілактичної роботи, створенням безпечних і нешкідливих умов праці здійснено 11 планових перевірок підприємств та 4 позапланові на підприємствах, де сталися нещасні випадки. В результаті перевірок виявлено 142 порушення законодавчих актів про охорону праці, видано 15 приписів керівникам підприємств. Щоквартально проводиться аналіз виробничого травматизму і професійної захворюваності, розробляються заходи щодо зниження їх рівня.

Страховим експертом з охорони праці відділення надаються консультації щодо впровадження системи управління охороною праці на підприємствах, проводяться семінари, круглі столи для спеціалістів служб з охорони праці. Бахмутське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області продовжує працювати над підвищенням рівня заходів, спрямованих на забезпечення реалізації державної політики у сфері державного соціального страхування, профілактики виробничого травматизму, створення безпечних умов праці на підприємствах, установах, організаціях.

 

                                                               

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

          в Донецькій області»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь